ERJ-12ZQF3R9U
Panasonic
Res Thick Film 2010 3.9 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJ12ZQF3R9U
  • Part No:
    ERJ-12ZQF3R9U
  • Resistance Value:
    3.9 Ohm
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    2010
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C