ERJ-12YJ753U
Panasonic
Res Thick Film 1812 75K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJ12YJ753U
  • Part No:
    ERJ-12YJ753U
  • Resistance Value:
    75 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Case Size:
    1812
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C