ERJ-12YJ3R9U
Panasonic
Res Thick Film 1812 3.9 Ohm 5% 0.75W(3/4W) -100ppm/°C to 600ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJ12YJ3R9U
  • Part No:
    ERJ-12YJ3R9U
  • Resistance Value:
    3.9 Ohm
  • Power Rating:
    0.75 (3/4) W
  • Tolerance:
    5 %
  • Case Size:
    1812
  • Temperature Coefficient:
    -100 to 600 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C