ERJ-12SF20R0U
Panasonic
Res Thick Film 2010 20 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJ12SF20R0U
  • Part No:
    ERJ-12SF20R0U
  • Resistance Value:
    20 Ohm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C