ERJ-12RQF1R0U
Panasonic
Res Thick Film 1812 1 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJ12RQF1R0U
  • Part No:
    ERJ-12RQF1R0U
  • Resistance Value:
    1 Ohm
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    1812
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C