- ERG-2SJ560
Description
Res Metal Oxide Film 56 Ohm 5% 2W ±350ppm/°C Conformal Coated AXL
Search Keywords: ERG2SJ560
Supplier:Panasonic
Part No:ERG-2SJ560
Termination Style:Axial
Power Rating:2 W
Resistance Value:56 Ohm
Tolerance:5 %
Temperature Coefficient:±350 ppm/°C
Operating Temperature:-55 to 200 °C
Packaging:Bulk
Dimension:12 x 4 mm
Terminal Pitch:N/R
Product Guides
This product is discontinued, but still in stock.
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock:
10
Can Ship immediately
Buy all 10 in-stock or the regular minimum order quantity of 1000