ERG-1SJ223
Panasonic
Res Metal Oxide Film 22K Ohm 5% 1W ±350ppm/°C Conformal Coated AXL Automotive Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ERG1SJ223
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ERG-1SJ223
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    SG
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Termination Style:
    Axial
  • Power Rating:
    1 W
  • Resistance Value:
    22 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±350 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 200 °C
  • Packaging:
    Bulk
  • Dimension:
    9 x 2.8 mm