ERD-S2TYJ152T
Panasonic
Res Carbon Film 1.5K Ohm 5% 0.25W(1/4W) -350ppm/°C to -150ppm/°C Conformal Coated RDL Ammo
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ERDS2TYJ152T
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ERD-S2TYJ152T
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Termination Style:
    Radial
  • Power Rating:
    0.25 (1/4) W
  • Resistance Value:
    1.5 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    -350 to -150 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C
  • Packaging:
    Ammo
  • Dimension:
    3.2 x 1.7 mm
  • Terminal Pitch:
    5 mm