ERA-3ARW133V
Panasonic
The ERA-3ARW133V is a high-reliability, thin-film chip resistor in a 0603 package, offering a 13 kΩ resistance with a ±0.05% t ...
Description +
The ERA-3ARW133V is a high-reliability, thin-film chip resistor in a 0603 package, offering a 13 kΩ resistance with a ±0.05% tolerance and a 0.1W power rating.
Search Keywords: ERA3ARW133V
  • Part No:
    ERA-3ARW133V
  • Resistance Value:
    13 KOhm
  • Tolerance:
    0.05 %
  • Temperature Coefficient:
    ±10 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C