ELJ-QF6N8JF
Panasonic
Inductor RF Chip Laser Cut 6.8nH 5% 100MHz 10Q-Factor Ceramic 320mA 300mOhm DCR 0402 T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ELJQF6N8JF
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ELJ-QF6N8JF
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Inductance:
    6.8 nH
  • Type:
    RF Chip
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    5 %
  • Technology:
    Laser Cut
  • Maximum DC Current:
    320 mA
  • Maximum DC Resistance:
    300 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C