EEU-TP1E471B
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 470uF 25V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 0.13 Ohm 945mA 3000h 135°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUTP1E471B
  • Part No:
    EEU-TP1E471B
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    470 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 135 °C
  • Size:
    10 x 16 mm
  • Voltage:
    25 VDC