EEU-HD1A682B
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 6800uF 10V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1570mA 2000h 105°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUHD1A682B
  • Part No:
    EEU-HD1A682B
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    6800 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    12.5 x 25 mm
  • Voltage:
    10 VDC