EEU-FR1V181
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 180uF 35V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 950mA 6000h 105A°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUFR1V181
  • Part No:
    EEU-FR1V181
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    1802179uF
  • Tolerance:
    202203%
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole2190
  • Size:
    8 x 11.5 mm
  • Termination Style:
    Radial2202
  • Voltage:
    352205VDC