EEU-FR1J221L
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 220uF 63V 20% (10 X 25mm) Radial 5mm 1500mA 10000h 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUFR1J221L
  • Part No:
    EEU-FR1J221L
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    220 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    10 x 25 mm
  • Voltage:
    63 VDC