EEU-FR1E680
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 68uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 280mA 5000h 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUFR1E680
  • Part No:
    EEU-FR1E680
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    68 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    5 x 11 mm
  • Voltage:
    25 VDC