EEU-FR1C332L
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 3300uF 16V 20% (12.5 X 30mm) Radial 5mm 3630mA 10000h 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUFR1C332L
  • Part No:
    EEU-FR1C332L
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    3300 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    12.5 x 30 mm
  • Voltage:
    16 VDC