EEU-FR1C152B
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 1500uF 16V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 2180mA 10000h 105°C Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUFR1C152B
  • Part No:
    EEU-FR1C152B
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    1500 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    10 x 20 mm
  • Voltage:
    16 VDC