EEU-FR1A101B
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 100uF 10V 20% (5 X 11mm) Radial 5mm 280mA 5000h 105°C Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUFR1A101B
  • Part No:
    EEU-FR1A101B
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    100 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    5 x 11 mm
  • Voltage:
    10 VDC