EEU-FM1V681
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 680uF 35V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 2600mA 5000h 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUFM1V681
  • Part No:
    EEU-FM1V681
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    680 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    12.5 x 20 mm
  • Voltage:
    35 VDC