EEU-FM1H220
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 22uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 250mA 2000h 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUFM1H220
  • Part No:
    EEU-FM1H220
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    22 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    5 x 11 mm
  • Voltage:
    50 VDC
Tools/3D Models +
Product Guides +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 1,058
Ships today, if you order in Buy all 1,058 in-stock or the regular minimum order quantity of 2000