EEU-FM1H102B
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 1000uF 50V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 3320mA 7000h 105°C Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUFM1H102B
  • Part No:
    EEU-FM1H102B
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    1000 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    16 x 25 mm
  • Voltage:
    50 VDC