EEU-FM1E331LB
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 330uF 25V 20% (8 X 15mm) Radial 5mm 1240mA 3000h 105°C Ammo Pack
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUFM1E331LB
  • Part No:
    EEU-FM1E331LB
  • Capacitance Value:
    330 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Voltage:
    25 VDC