EEU-FK1E471
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 470uF 25V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 900mA 4000h 105A°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUFK1E471
  • Part No:
    EEU-FK1E471
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    4702179uF
  • Tolerance:
    202203%
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole2190
  • Size:
    10 x 12.5 mm
  • Termination Style:
    Radial2202
  • Voltage:
    252205VDC