EEU-FC2A2R2
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 100V 20% Radial 105°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUFC2A2R2
  • Part No:
    EEU-FC2A2R2
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    2.2 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    N/A
  • Voltage:
    100 VDC