- EEU-FC1E681B
Description
Cap Aluminum Lytic 680uF 25V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 1220mA 3000h 105°C Automotive Ammo
Search Keywords: EEUFC1E681B
Supplier:Panasonic
Part No:EEU-FC1E681B
Supplier Standard Pack:
2000 -
Capacitance Value:680 uF
Tolerance:20 %
Operating Temperature:-55 to 105 °C
Mounting:Through Hole
Size:10 x 20 mm
Termination Style:Radial
Voltage:25 VDC