EEU-EE2E820S
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 82uF 250V 20% (18 X 20mm) Radial 7.5mm 1680mA 10000h 105°C Bulk
Description +
Search Keywords: EEUEE2E820S
  • Part No:
    EEU-EE2E820S
  • Capacitance Value:
    82 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Size:
    18 x 20 mm
  • Voltage:
    250 VDC