EEU-ED2D101
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 100uF 200V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 1300mA 10000h 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUED2D101
  • Part No:
    EEU-ED2D101
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    100 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Voltage:
    200 VDC