EEU-ED2C221SB
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 220uF 160V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 1500mA 10000h 105°C Ammo Pack
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUED2C221SB
  • Part No:
    EEU-ED2C221SB
    EAR99
    250
  • Capacitance Value:
    220 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Voltage:
    160 VDC