EEU-EB2W470
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 47uF 450V 20% (18 X 31.5mm) Radial 7.5mm 850mA 5000h 105°C Bulk
RoHS Compliant
Discontinued
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUEB2W470
  • Part No:
    EEU-EB2W470
    EAR99
    50
  • Capacitance Value:
    47 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Size:
    18 x 31.5 mm
  • Voltage:
    450 VDC