- EEU-EB2W220S
Description
The EEU-EB2W220S is a radial lead type aluminum electrolytic capacitor featuring a 22 µF capacitance and a 450 V voltage rating.
Search Keywords: EEUEB2W220S
Supplier:Panasonic
Part No:EEU-EB2W220S
Supplier Standard Pack:
500 -
Capacitance Value:22 uF
Tolerance:20 %
Operating Temperature:-25 to 105 °C
Mounting:Through Hole
Size:18 x 20 mm
Termination Style:Radial
Voltage:450 VDC