EEU-EB1E221SB
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 220uF 25V 20% (8 X 11.5mm) Radial 5mm 125mA 5000h 105°C Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUEB1E221SB
  • Part No:
    EEU-EB1E221SB
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    220 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    8 x 11.5 mm
  • Voltage:
    25 VDC