EET-ED2W121CA
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 120uF 450V 20% (25 X 35mm) Snap-In 10mm 1.105 Ohm 1020mA 3000h 105°C Bulk
Description +
Search Keywords: EETED2W121CA
  • Part No:
    EET-ED2W121CA
  • Capacitance Value:
    120 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Voltage:
    450 VDC