EEH-ZA1H101V
Panasonic
Aluminum Polymer Capacitor - 100 µF - ±20% Tolerance - 50 V - 28mOhm ESR - 10000 Hrs @ 105°C - Radial, Can - SMD - Surface Mou ...
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Aluminum Polymer Capacitor - 100 µF - ±20% Tolerance - 50 V - 28mOhm ESR - 10000 Hrs @ 105°C - Radial, Can - SMD - Surface Mount.