EEF-SX0G181ER
Panasonic
Cap Aluminum Polymer 180uF 4VDC 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 0.009 Ohm 6300mA 2000h 105°C T/R
Description +
Search Keywords: EEFSX0G181ER
  • Part No:
    EEF-SX0G181ER
    3500
  • Leakage Current:
    N/A
  • Lead Pitch For Radial:
    N/R
  • Maximum Operating Temperature:
    105 °C
  • Family:
    S
  • Equivalent Series Resistance:
    0.009 Ohm
  • Dimension:
    N/A
  • Lead Diameter:
    N/R
  • Capacitance Value:
    180 uF