EEF-SX0E471ER
Panasonic
The EEF-SX0E471ER is a surface-mount, conductive polymer aluminum electrolytic capacitor with a capacitance of 470 μF and a ra ...
Description +
The EEF-SX0E471ER is a surface-mount, conductive polymer aluminum electrolytic capacitor with a capacitance of 470 μF and a rated voltage of 2.5 V.DC.
Search Keywords: EEFSX0E471ER
  • Part No:
    EEF-SX0E471ER
  • COO:
    JP
  • Capacitance Value:
    470 uF
  • Leakage Current:
    1175@2Min uA
  • Lead Diameter:
    N/R
  • Family:
    S
  • Equivalent Series Resistance:
    0.009 Ohm
  • Dimension:
    7.3 x 4.3 x 1.9 mm
  • Construction:
    Flat
  • Maximum Operating Temperature:
    105 °C