EEF-SX0E391XR
Panasonic
Cap Aluminum Polymer 390uF 2.5VDC 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 0.006 Ohm 3500mA 1000h 105°C T/R
Description +
Search Keywords: EEFSX0E391XR
  • Part No:
    EEF-SX0E391XR
  • Equivalent Series Resistance:
    0.006 Ohm
  • Family:
    S
  • Dimension:
    N/A
  • Maximum Operating Temperature:
    105 °C
  • Construction:
    Flat
  • Leakage Current:
    N/A
  • Capacitance Value:
    390 uF