EEF-LX0D331R
Panasonic
Cap Aluminum Polymer 330uF 2VDC 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 0.006 Ohm 7500mA 2000h 105°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: EEFLX0D331R
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    EEF-LX0D331R
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    3500
  • Construction:
    Flat
  • Family:
    L
  • Leakage Current:
    66@2Min uA
  • Lead Diameter:
    N/R
  • Dimension:
    7.3 x 4.3 x 1.9 mm
  • Lead Pitch For Radial:
    N/R
  • Lifetime:
    1000 h
  • Equivalent Series Resistance:
    0.006 Ohm
  • Maximum Operating Temperature:
    105 °C
  • Capacitance Value:
    330 uF