EEE-TP1V101AP
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 100uF 35V 20% (8 X 10.2mm) SMD 0.2 Ohm 270mA 3000h 125°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EEETP1V101AP
  • Part No:
    EEE-TP1V101AP
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    100 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C
  • Size:
    8 x 10.2 mm
  • Voltage:
    35 VDC