EEE-TG1C221P
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 220uF 16V 20% (10 X 10.2mm) SMD 0.3 Ohm 270mA 2000h 125°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EEETG1C221P
  • Part No:
    EEE-TG1C221P
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    220 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C
  • Size:
    10 x 10.2 mm
  • Voltage:
    16 VDC