EEE-HD1E102AQ
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 1000uF 25V 20% (12.5 X 13.5mm) SMD 580mA 5000h 105A°C Automotive T/R
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEEHD1E102AQ
  • Part No:
    EEE-HD1E102AQ
    EAR99
    200
  • Capacitance Value:
    10002179uF
  • Tolerance:
    202203%
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Surface Mount2190
  • Size:
    12.5 x 13.5 mm
  • Voltage:
    252205VDC