EEE-HBJ471UAP
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 470uF 6.3V 20% (8 X 10.2mm) SMD 230mA 2000h 105ƒA€A°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EEEHBJ471UAP
  • Part No:
    EEE-HBJ471UAP
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    4702179uF
  • Tolerance:
    202203%
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Surface Mount2190
  • Size:
    8 x 10.2 mm