EEE-HB1H2R2R
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 50V 20% (4 X 5.8mm) SMD 16mA 2000h 105ƒA€A°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EEEHB1H2R2R
  • Part No:
    EEE-HB1H2R2R
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    2.2 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Size:
    4 x 5.8 mm
  • Voltage:
    50 VDC