EEE-HB1A330R
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 33uF 10V 20% (5 X 5.8mm) SMD 43mA 2000h 105ƒA€A°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EEEHB1A330R
  • Part No:
    EEE-HB1A330R
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    33 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Size:
    5 x 5.8 mm
  • Voltage:
    10 VDC
Tools/3D Models +
Product Guides +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 30
Can Ship immediately Buy all 30 in-stock or the regular minimum order quantity of 1000