EEE-FT1E471AP
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 470 µF - 25 V - 20% - 8 X 10.2mm - Surface mount - 850mA - 2000h - 105°C.
Description +
Search Keywords: EEEFT1E471AP
  • Part No:
    EEE-FT1E471AP
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    470 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    8 x 10.2 mm
  • Voltage:
    25 VDC