- EEE-FKJ331XAP
Description
Cap Aluminum Lytic 330uF 6.3V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 280mA 2000h 105°C Automotive T/R
Search Keywords: EEEFKJ331XAP
Supplier:Panasonic
Part No:EEE-FKJ331XAP
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532290040
Reel Pack:
900 -
Capacitance Value:330 uF
Tolerance:20 %
Operating Temperature:-55 to 105 °C
Mounting:Surface Mount
Size:6.3 x 7.7 mm
Termination Style:N/R
Voltage:6.3 VDC