EEE-2AA100P
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 10uF 100V 20% (8 X 10.2mm) SMD 85mA 2000h 85A°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EEE2AA100P
  • Part No:
    EEE-2AA100P
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    10 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    8 x 10.2 mm
  • Voltage:
    100 VDC