EEE-1CA470SP
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 47uF 16V 20% (6.3 X 5.4mm) SMD 70mA 2000h 85A°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EEE1CA470SP
  • Part No:
    EEE-1CA470SP
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    47 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    6.3 x 5.4 mm
  • Voltage:
    16 VDC