EEA-GA1V100B
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 10uF 35V 20% (5 X 7mm) Radial 5mm 35mA 1000h 105°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEAGA1V100B
  • Part No:
    EEA-GA1V100B
  • Capacitance Value:
    10 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    5 x 7 mm
  • Voltage:
    35 VDC