EEA-GA1HR22B
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 0.22uF 50V 20% (4 X 7mm) Radial 5mm 2.3mA 1000h 105°C Ammo Pack
RoHS Compliant
Discontinued
Description +
Search Keywords: EEAGA1HR22B
  • Part No:
    EEA-GA1HR22B
  • Capacitance Value:
    0.22 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Voltage:
    50 VDC
Tools/3D Models +
Product Guides +
  • This product is discontinued, but still in stock.
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 1,134
Ships today, if you order in Buy all 1,134 in-stock or the regular minimum order quantity of 2000