EEA-GA1H100H
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 10uF 50V 20% (6.3 X 7mm) Radial 2.5mm 39mA 1000h 105°C Automotive Ammo
Description +
Search Keywords: EEAGA1H100H
  • Part No:
    EEA-GA1H100H
  • Capacitance Value:
    10 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    6.3 x 7 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    50 VDC